V areálu řečkovického pivovaru vyroste nový amfiteátr

Ilustrační foto

BRNO – Prostor pro konání různých akcí v areálu pivovaru v Řečkovicích se dočká vylepšení. Vyroste zde nový amfiteátr, který umocní zážitek z koncertů i divadelních představení.

Tento prostor je vyhledávaným místem obyvatel Řečkovic i širokého okolí. Nyní se zde nachází betonová plocha pro jeviště a několik řad dřevěných lavic. Bohužel čím vzdáleněji člověk od pódia sedí, tím nižší je jeho prožitek. „To bychom chtěli změnit, a proto na základě projektové dokumentace, kterou si nechala vypracovat městská část, vybudujeme v místě amfiteátr a s ním spojené doplňkové stavby. Vznikne tak kvalitní zázemí pro organizaci nejrůznějších kulturních událostí, které bude odpovídat soudobým trendům a požadavkům,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Městská část Řečkovice zajistí projektovou dokumentaci ze svých financí, pozemky, na kterých se bude stavět, jsou v majetku města Brna. Ještě před zahájením stavebních prací se bude posuzovat využitelnost podzemních prostor. Výše nákladů a termín zahájení a ukončení prací bude znám až po vypracování investičního záměru.