V Otrokovicích přibudou dvě nové kamery, pohlídají Šterkoviště a skatepark

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Dohlédnout na bezpečnost a odradit vandaly, to jsou důvody, které vedly otrokovickou radnici k instalaci dvou nových kamerových bodů. Jeden pohlídá nové pláže a dětské hřiště v Rekreační oblasti Štěrkoviště, druhý provoz na skateparku. Obě kamery budou mít pod dohledem místní strážníci.

Vandalové dělají vedení města v posledních měsících stále větší vrásky na čele. Na svědomí mají poškozený povrch skateparku, zničené herní prvky na dětském hřišti a další škody, na které kvůli vandalství nejde ani přes běžící záruční lhůtu uplatnit reklamaci. „Dětská hřiště a městská sportoviště necháváme volně přístupné veřejnosti, aby sloužila co nejširšímu okruhu lidí. Proto nás vždy mrzí, když se najdou takoví, kteří si kladou za cíl ničit vše, co jim přijde pod ruce. Nechceme mít uzavřené zpoplatněné areály, nad kterými by v době otevření dohlížel správce. Na druhou stranu musíme chránit městský majetek. Proto jsme se rozhodli rozšířit městský kamerový dohlížecí systém. Věříme, že možné výtržníky to odradí a pokud k nežádoucímu chování dojde, budeme moci pachatele odhalit a potrestat,“ sdělila starostka Otrokovic Hana Večerková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zřízení kamerových bodů vyjde na 706 tisíc korun. Vhodná místa byla vybrána ve spolupráci s městskou policií a už proběhly i kamerové zkoušky. „Při umístění nových kamerových bodů jsme kladli důraz na šíři záběru tak, aby strážník ze služebny mohl monitorovat maximální prostor a dobře rozeznat, co se zde děje. Kamery mají záznam, ze kterého můžeme čerpat a možnost přiblížení, pro lepší identifikaci potenciálního pachatele,“ objasnil ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.