Běh rodným krajem Emila Zátopka láká na medaile, maséry i promítání filmu

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V sobotu 18. září se uskuteční již devatenáctý ročník akce Běh rodným krajem Emila Zátopka. Do 15. září se můžete přihlásit za snížené startovné 300 korun, poté se vstup zvyšuje na 350. Pro závodníky je připraven bohatý doprovodný program.

Prim hraje hlavní závod o délce 22,3 kilometrů z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm, připraven je ale také závod družstev a štafetový závod pro dvoučlenné ženské a mužské týmy. Nezapomnělo se ani na děti, sobotní běhy v Kopřivnici i Rožnově lákají právě malé závodníky. Startovné pro děti je zdarma, přihlásit se je možné na emailové adrese svc@svcroznov.cz.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro všechny sportovce jsou na konci závodů připraveny kožené pamětní medaile i maséři, odpoledne ve Valašském muzeu v přírodě proběhne doprovodný program a ve večerních hodinách v kině promítání filmu Zátopek, který měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a míří právě do kin. A pokud se chcete do Rožnova dostat stylově, Rožnovské parní léto hlásí na tento den poslední jízdu parní lokomotivou, a to v 9:50 a 13:10 hodin.

Běh rodným krajem Emila Zátopka je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19. 9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka Dana Zátopková. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. Cíl běhu je po 22,3 km v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka i jeho ženy.