Cestující, pozor na změnu v jízdních řádech

NÁCHODSKO – Některé autobusové linky se vrací po prázdninách k nevýlukovým jízdním řádům, jiné ještě nějaký čas zůstanou mimo provoz a nahrazuje je vlaková doprava. Brzy by ale měl být autobusům umožněný průjezd stavbou.

Od pondělí 6. září je opět pro veřejnou autobusovou dopravu otevřena silnice Nové Město nad Metují, Žižkovo náměstí – Černčice. Linky jedoucí přes Bohuslavice, Černčice a Vršovku se proto vrací ke svým standartním jízdním řádům. Linka č. 339 naopak jezdit přestane. „Znamená to, že autobusy linek 305 (směr Hradec Králové a Náchod), 337 (Směr Hradec Králové) a 338 (směr Dobruška přes Bohuslavice a Pulice) budou jezdit po své obvyklé trase přes zastávky v Krčíně, Černčicích, Bohuslavicích a Vršovce a nebudou již dále obsluhovat obce Nahořany a Slavětín nad Metují,“ dodává za město Michaela Mináriková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na silnici mezi Rychnovkem a Jaroměří stavební práce pokračují i nadále, měly by být ukončeny v neděli 19. září. Linka č. 317 bude tedy ještě nějaký čas mimo provoz, cestujícím poslouží náhradní vlaková doprava. Od pondělí 20. září by měl být veřejné autobusové dopravě umožněný průjezd stavbou.