Dravci, sovy, kováři či ohňová show. V Zábřeze se otevřou dveře památek

Zámek Zábřeh, foto Wikicommons, autor Jofre

ZÁBŘEH – Dveře běžně nepřístupných památek se každoročně otevírají u příležitosti Dnů evropského dědictví. Ty letos proběhnou v Zábřeze od 10. do 12. září. Můžete se těšit také na zajímavý doprovodný program.

Slavnostní zahájení Dnů evropského dědictví proběhne v Zábřeze v pátek 10. září od 17 hodin na zábřežském hradě a zámku. Program zahájí oblíbení Seiferos s jejich ukázkou dravců a sov. Připravena bude Stezka bojovníka a ukázka historických zbraní Vanir, chybět nebudou Kováři Zábřeh, poníci, alchymistická laboratoř v historickém sklepení či workshop skupiny Postrpoi s jejich ohňovou show na závěr programu. Tradičně bude také připravena hra Po stopách kulturního dědictví, při které budou návštěvníci procházet místní památky a sbírat razítka. Start a cíl hry určené pro děti i dospělé je na zábřežském hradě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V sobotu a neděli se pak v rámci dnů evropského dědictví otevřou památky. Řada z nich bývá běžně zavřená a netradiční prohlídku nabízí pouze při těchto příležitostech. Návštěvníci se tak mohou podívat například do zábřežského hradu či věží kostelů svatého Bartoloměje, svaté Barbory a kostela Církve československé husitské, otevřena bude hrobka Bukůvků v Postřelmově (vše v sobotu 11. září od 10 do 12 a od 14 do 16 hodin). Muzeum v domě Pod Podloubím otevřené v sobotu zdarma zase nabízí nové expozice věnované Janu Eskymo Welzlovi či Václavu Hollarovi.