Festivalový půlmaraton přinese uzavírky a změny v MHD

Ilustrační foto

ZLÍN – Šestý ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín láká závodníky na atraktivní běh centrem Zlína. Po dobu závodu se v neděli 12. září musí řidiči připravit na řadu dopravních omezení. Se změnami by měli počítat rovněž cestující MHD. S ohledem na některá omezení v dopravě, která souvisejí s přípravou i organizací závodu a také s letošní změnou trasy, žádají organizátoři veřejnost o shovívavost a respektování pokynů.

Startovat se bude v 15.00, kdy se od Kongresového centra Zlín závodníci vydají dolů po Gahurově ulici, kolem parku Komenského, na jehož rohu odbočí na třídu Tomáše Bati. Poté budou pokračovat přes Dlouhou, Zarámí, na ulici Vodní, na jejímž konci se opět napojí na Dlouhou a již tradiční okruh přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru. Pro čtvrtmaratonce zde závod končí, běžci půlmaratonu pokračují do kola druhého z náměstí přes Rašínovu na Dlouhou a dále stejně jako v prvním kole. Součástí je i VIVA rodinný běh na 1400 metrů, který odstartuje v 11.00 z náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Uzavírky ulic

Nejdéle zůstane uzavřena ulice Hradská, a to od 8.00 do 20.00. Zbylé ulice budou uzavřeny většinou od 13:30 do 18:00 s výjimkou úseku na třídě Tomáše Bati, konkrétně od křížení s Gahurovou po křížení s ulicí Osvoboditelů a Dlouhá, po kterém nebude možné projet pouze od 14:50 do 15:15.

Uzavřeny zůstanou ulice Bartošova, Benešovo nábřeží (od nadjezdu Gahurova až po Podvesnou XIII), Cyklistická, Desátá, Devadesátá (směrem k ulici Malotova), Dlouhá (od křižovatky Zarámí / Kvítková po Fügnerovo nábřeží), Dvacátá (směrem k J. A. Bati), Fügnerovo nábřeží, Gahurova (od křížení s Hradskou po křížení T. Bati), Havlíčkovo nábřeží (od Kúty po Zálešná VIII), Hlavníčkovo nábřeží (po odbočku na most k ulici Nábřeží), Hradská, J. A. Bati (polovina silnice), K Rybníkům, Kúty (směrem k Fügnerovu nábřeží), Malotova, Nábřeží (směrem do Zlín – Prštné), Odboje, Podvesná IV až XIII (směrem k Benešovu nábřeží), Přímá (polovina silnice od ulice Cyklistická po prodejnu Albert), Sedmdesátá (směrem k ulici Vavrečkova), Sokolská (částečná, doprava svedena na Tyršovo nábřeží), Soudní, Šedesátá (od Vavrečkova po ul. J. A. Bati), U Sokolovny, U Splavu (směrem k Fügnerovu nábřeží), U Stadionu, Vavrečkova, Vodní, Zálešná I až VIII (směrem k Havlíčkovu nábřeží) a Zarámí.

MHD dočasně změní trasy

V neděli od 14.50 do 17.30 budou přerušeny trasy některých pravidelných linek MHD ve Zlíně, konkrétně trolejbusů číslo 2, 4, 5, 8, 9 a autobusové linky 33. Až do konce uzavírky pojedou po náhradních trasách přes ulice Štefánikova, Kvítková, tř. 2. května a Sokolská. Po dobu uzavírky a výlukového provozu bude zrušena pro všechny linky zastávka MHD Cigánov v obou směrech jízdy.

Přibližně po dobu 10 minut bude po startu půlmaratonu v 15 hodin uzavřena pro veškerý provoz horní část náměstí T. G. Masaryka, horní část Gahurovy ulice, navazující úsek třídy T. Bati a Dlouhá ulice. Během té doby zůstanou trolejbusy a autobusy MHD dotčených linek stát před uzávěrou a budou pokračovat se zpožděním v jízdě hned po ukončení.

Linka 2

Po dobu uzavírky bude trolejbusová linka 2 z Otrokovic vedena s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud zamíří na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice se u této linky provizorně přesune do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.

Linky 4 a 5

Také trolejbusové linky 4 a 5 budou označeny v čase výluky jako 4X a 5X. Ve směru do Kostelce a k ZOO Lešná pojedou trolejbusy 4X a 5X po stávající trase po zastávku Dlouhá. Poté odbočí do ulice Kvítková a budou pokračovat v jízdě po výlukové trase ulicemi Hornomlýnská, Podvesná XVII a 2. května. Od sokolovny už navážou po své pravidelné trase. Stejná trasa bude stanovena pro obě linky i v opačném směru jízdy.

Linka 8

Trolejbusy linky 8 budou jezdit s označením 8X po zkrácené trase z Jižních Svahů pouze po zastávku Školní a pak přes Náměstí Míru zpět na Jižní Svahy. Po dobu výluky vynechají trasu k Baťově nemocnici.

Linka 9

Trolejbusová linka 9, označená jako 9X, povede po standardní trase až po zastávku Kúty. Odtamtud bude pokračovat po ulici 2. května, u sokolovny odbočí vpravo a ulicemi Sokolská a Padělky IX se vrátí opět do ulice 2. května. Dál povede v opačném směru ulicemi Podvesná XVII, Štefánikova, Osvoboditelů a na pravidelnou trasu se vrátí zastávkou Náměstí Míru.

Linka 33

Po dobu výluku budou jezdit autobusy linky 33 s označením 33X ze zastávky Dlouhá Kvítkovou ulicí v obou směrech a dočasně nebudou obslouženy zastávky Benešovo nábřeží, U Splavu a Podvesná VI.