Opilá řidička vezla šestiletou dcerku ke koním. Havarovala s terénním Suzuki u Bzence

ilustrační foto

HODONÍN – V pátek v 13:39 hodin havarovala řidička pod vlivem alkoholu s terénním autem Suzuki u Bzence. V autě vezla šestiletou dcerku, která se naštěstí nezranila na rozdíl od řidičky. Policejní hlídka zastavila u Lužic i motorkáře se zákazem řízení.

Plánovaný výlet ke koním skončil v sobotu předčasně u Bzence v příkopu. Před jízdou totiž sedmačtyřicetiletá řidička vypila větší množství alkoholu. Při jízdě se jí zamotala hlava, vyjela mimo silnici do příkopu a narazila do betonové propusti. Při nehodě byla ve voze na zadním sedadle i šestiletá dcerka. Ta naštěstí byla řádně usazená a připoutaná v dětské sedačce. Nehoda se tak obešla bez vážnějších zranění. Řidičce policisté po nehodě naměřili 2,5 promile alkoholu v krvi. „Řidička se  hlídce přiznala, že vypila jeden a půl litru vína, což naměřené hodnotě bezmála dvou a půl promile odpovídalo. Přišla tak o řidičský průkaz a zodpovídat se bude i z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ vysvětlil policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalšího hříšníka zastavili policisté hned následujícího dne na silnici mezi obcí Lužice a Josefovem, když jel na motocyklu Kawasaki, ačkoli měl pro předchozí přestupky platný zákaz řízení. Navíc mu vyšel i pozitivní test na drogy. „Za doprovodu hlídky tak putoval rovnou na služebnu. Na místě nezůstala ani jeho motorka, tu policisté nechali odtáhnout do policejního skladu,“ dodal Chaloupka.