Poctivá nálezkyně odevzdala peněženku

PROSTĚJOV – Dobrý člověk stále žije! Velmi příjemného překvapení se dočkal muž, který při své návštěvě Prostějova ztratil peněženku. A nebylo v ní zrovna málo. Kromě peněženky s doklady přišel i o hotovost 6100 korun. Jaké bylo překvapení, když se ke ztrátě přidal nález.

Patrně by se tak ale nestalo, nebýt čtyřiatřicetileté ženy, která peněženku našla a poctivě ji odevzdala na Městské policii v Prostějově. „Strážník přebírající nález zjistil, že v peněžence se nachází finanční hotovost ve výši 6 100Kč a také osobní doklady, kartička pojištěnce a čtyři platební karty. Majitel ztracených věcí sice měl trvalé bydliště mimo Prostějov, ale strážníkům se podařilo zjistit telefonní kontakt. Následně vyrozuměli osmačtyřicetiletého muže a informovali ho, kde si může ztracenou peněženku i s jejím obsahem vyzvednout,“ sdělil tiskový mluvčí strážníků Petr Zapletal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Velké poděkování tak rozhodně patří čtyřiatřicetileté ženě, která se zachovala opravdu čestně. Ne každý by jednal stejným způsobem a vše odevzdal. Jde o milé zjištění, že v Prostějově poctivost nevymizela.