Podnapilý řidič pod vlivem drog havaroval při odjezdu z festivalu na Štěrkáči

Foto: Policie ČR

OTROKOVICE – Bujarý podvečer za sebou nejspíš měl jednatřicetiletý řidič, který v sobotu odjížděl z hudebního festivalu na Štěrkovišti. Daleko však neodjel, v té chvíli byl totiž pod vlivem drog a alkoholu. Navíc ani neměl řidičák.

Řidič vyjížděl o půl osmé večer ze Štěrkoviště a chtěl jet na hlavní silnici. „V levotočivé zatáčce ale dostal smyk, vyjel do travnatého příkopu, vozidlem narazil do betonového propustku, od něhož se odrazil a skončil stát opět na vozovce. Z havárie vyvázl řidič pouze s drobným poraněním, které si nechtěl nechat ošetřit,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při dechové zkoušce se ukázalo, že mu v krvi koluje 2,5 promile alkoholu. „Test na přítomnost drog byl u něj také pozitivní. Do třetice policisté zjistili, že podnapilý řidič není držitelem řidičského oprávnění. Přesné množství alkoholu i drog v organismu řidiče určí až lékařské vyšetření,“ uvedla Kozumplíková.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí řidiči až tři roky za mřížemi. Veškeré okolnosti havárie teď prověřují zlínští dopravní policisté.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR