Policisté pátrají po totožnosti cyklisty, který měl obtěžovat děti. Neviděli jste ho?

Ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO, NÁCHODSKO – Neznámý muž na veřejných místech, v obcích na Úpicku a v Červeném Kostelci, měl oslovovat děti s falešnou záminkou, že potřebuje pomoci s opravou svého bicyklu. Poté je však začal různým způsobem obtěžovat.

„Nezávisle na sobě se na policii od minulého týdne obrátilo již několik rodičů chlapců ve věku od 10 do 15 let, kteří se s mužem setkali a všichni ho shodně popsali,“ říká mluvčí policistů Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mělo by se jednat o muže střední postavy, výškou zhruba 170 cm a rezavými vousy. Muž by mohl být ve věku mezi 30-40 lety a mluvil česky. Jel na horském celoodpruženém kole černočervené barvy. Na sobě měl mít černočervený cyklistický dres a rukavice, cyklistické brýle se zelenými obroučkami a oranžovožlutými skly a na hlavě bíločervenou helmu

Policisté po oznámeních okamžitě rozjeli pátrání po muži, na kamerách se podařilo nalézt muže, který je shodný s popisem. „Jelikož však neznáme jeho totožnost, obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Kdo muže pozná, ať zavolá na linku 158. Uvítáme jakékoliv informace, které by pomohli s objasněním případu,“ dodává mluvčí.

Policisté apelují na rodiče, aby svým dětem připomněli, že není dobré se bavit s cizími lidmi a v žádném případě od nich nebrat žádné dárky apod. a také s nimi nikam nechodit.

foto: Policie ČR