Policisté v Brně zachránili dva lidské životy

Ilustrační foto: Policie ČR

BRNO – Brněnští policisté občas zachraňují lidské životy díky tomu, že ve voze mají přístroj AED. Jeden takový případ se odehrál ve čtvrtek 26. srpna odpoledne v Líšni. Jeden policista zachránil před sebevraždou mladou dívku ve svém volnu.

Dvaašedesátiletý muž při návštěvě restaurace náhle zkolaboval. První pomoc mu ihned začali poskytovat přítomní hosté v podniku. Od nich resuscitaci převzali policisté a použili k obnově životních funkcí i automatizovaný externí defibrilátor AED. To už byla na místě posádka zdravotnické záchranné služby. Společnými silami se u muže podařil obnovit srdeční rytmus, takže mohl být převezen do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O čtyři dny později projížděl ve svém volnu po mostě nedaleko Tomkova náměstí policista z obvodního oddělení Brno-Královo Pole. Jeho pozornosti nemohla uniknout nešťastná mladá žena, která stála na okraji mostu za zábradlím. Skokem z výšky chtěla ukončit svůj život. Aby její rozhodnutí zvrátil, zastavil a snažil se s ní, stejně jako další dva muži, kteří byli na místě, navázat rozhovor. „Když k pomoci přijeli na místo i strážníci Městské policie Brno, využil policista ženiny chvilkové nepozornosti, přiblížil se k ní a pevně ji chytil. Potom už pro přítomné nebylo těžké přetáhnout ji zpět za zábradlí do bezpečného prostoru.  Do příjezdu záchranářů, společně se strážníky ještě ošetřoval ženě pořezané zápěstí na rukou,“ popsal jeho zásah policejní mluvčí David Chaloupka.