Řidič naboural tři auta, měl starost, že moc nadýchá

Ilustrační foto

BRNO – Jednašedesátiletý řidič v neděli o půl třetí ráno naboural tři zaparkovaná auta a nadýchal 2,5 promile. Druhý muž udělal dopravní prohřešek, daleko horší však bylo, že měl zákaz řízení.

Strážníci v noci při své kontrole přistihli řidiče, který právě vystupoval z vozidla značky Škoda, které stálo vedle nabouraného Volkswagenu. Jeho jedinou starostí v tu chvíli bylo, že „nafouká hrozně moc“ do testeru. Domněnky to byly oprávněné, jelikož se mu podařilo zkoušku dokončit až na několikátý pokus a výsledek byl 2,5 promile alkoholu v krvi. Poté se přiznal, že do auta najel a dodal také, že před jízdou pil. Vyrazil prý přímo z restaurace, kde si dal osm piv. „Strážníci zkontrolovali ulici a našli další dvě poškozená auta. Případem se bude nadále zabývat republiková policie,“ dodává tiskový mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalším výtečníkem byl osmatřicetiletý muž projíždějící přes Vinohrady. Do jednosměrky na Pálavském náměstí vjel opačnou stranou. To však nebylo jeho jediné pochybení, hlídka totiž při ověřování údajů zjistila, že muž má řízení zakázané. I pro něj si proto přijela republiková policie.