Řidič to napral do sloupu vysokého napětí, za nehodou stála zdravotní indispozice

ZÁBŘEŽSKO – Policii, hasiče, zdravotníky, strážníky zábřežské městské policie, ale i pracovníky energetické společnosti zaměstnala v pátek 3. září před jedenáctou hodinou dopoledne nehoda Octavie, která se stala na silnici mezi Zábřehem a Leštinou. Řidič se při nehodě zranil.

Podle prvotních informací 45letý řidič v důsledku nečekané zdravotní indispozice ztratil během jízdy ve směru na Leštinu kontrolu nad řízením svého vozu. „S Octavií přejel do protisměru, sjel do travnatého příkopu, kterým pokračoval několik metrů. Následoval náraz do nefunkční rozvodné skříně a poté i do stožáru vysokého napětí, který se vlivem nárazu zdeformoval,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Pracovníci energetické společnosti pak měli plné ruce práce s jeho zajištěním. Při havárii se řidič zranil a skončil v nemocnici. Alkohol vyloučila dechová zkouška. Škodu způsobenou při nehodě policisté předběžně vyčíslili na 570 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .