VIDEO: Žhář, který zapálil autobus v Kuřimi a dva karavany v Brně, skončil ve vazbě

Zdroj: Policie JMK

BRNO, BRNO-VENKOV – Dvaačtyřicetiletý muž založil během dvou týdnů hned tři požáry v Brně a v Kuřimi. Žháře dopadli policisté díky kamerovému systému u nádraží v Kuřimi, kde podpálil autobus.

Na začátku srpna zapálil žhář obytný vůz v Bystrci. Svůj skutek omlouval tím, že chtěl udělat experiment s covidovou desinfekcí. Přitom ale zapálil zaparkovaný obytný vůz Fiat a oheň pak poničil i další tři zaparkovaná auta. Škoda proto dosála více než 1,5 miliónu korun. O několik dnů později si prý opilý a v reakci na hádku s kamarádkou vybil zlost na karavanu zaparkovaném v Masné ulici. Obytný přívěs kompletně shořel a navíc byly žárem poškozeny tři automobily zaparkované v blízkosti a fasáda nedalekého domu. Škoda je opět velmi vysoká, výrazně přes půl miliónu korun. Třetí požár tentýž žhář založil v Kuřimi. „To prý zaspal v autobuse a na konečné zastávce u tamního nádraží podrážděně reagoval na nemožnost rychlého návratu zpět do Brna. Na zapáleném autobuse vznikla škoda za skoro milión korun,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Při tomto činu žháře zachytily kamery městského bezpečnostního systému, Právě tyto záběry z kamer pomohly muže usvědčit. „Pachatel, který byl v minulosti mimo jiné i pro žhářství trestaný, je stíhaný vazebně. Policisté navíc zjišťují, zda nehraje podstatnou roli i v dalších vyšetřovaných případech,“ doplnil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.