Zimní stadion se dočká nové trafostanice

Ilustrační foto

RYCHNOVSKO – Stávající stožárová stanice bude vyměněna za novou kioskovou betonovou trafostanici, díky které bude moci zimní stadion i nadále využívat výhodně elektriku. Náklady se vyšplhají do statisíců, stavba by měla být realizována ještě letos na podzim.

V září budou zahájeny práce na výstavbě trafostanice pro zimní stadion v Opočně, která má nahradit stávající stožárovou stanici v ulici Pohořská u fotbalového stadionu. Zimní stadion bude tak moci pro svůj provoz i nadále využívat finančně výhodnější dodávku elektrické energie. Ve výsledku by mělo jít o investici pohybující se ve výši okolo jednoho milionu sedm set tisíc korun. „V souvislosti s touto akcí plánuje ČEZ Distribuce demontáž vrchního vedení vysokého napětí za fotbalovým stadionem a nové podzemní zasíťování, které propojí novou trafostanici s trafostanicí u mateřské školy a trafostanicemi v areálu nemocnice a základní školy,“ dodává za město Jaroslav Koudelka.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.