Dobíjecí stanice pro elektromobily budou nově v Bystrci a Králově Poli

Ilustrační foto

BRNO – Radní schválili umístění dvou dobíjecích stanic pro elektromobily v lokalitách Bystrc a Královo Pole. Celkem je vytipováno dvanáct míst, kde Teplárny Brno umístí tato zařízení.

Město spolupracuje s Teplárnami na vybudování sítě dobíjecích stanic. Pronajímá jim místa, kde tyto stanice nainstalují a poté dále provozují. Jelikož je elektromobilita velkým trendem a předpokládá se, že v budoucnosti bude Brno brázdit čím dál více elektromobilů, je nutné zjednodušit řidičům přesuny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na jaře letošního roku Rada města Brna schválila seznam deseti lokalit, kde veřejné dobíjecí stanice vzniknou. Patřily mezi ně například ulice Masarova, Křídlovická nebo náměstí SNP. „Nyní bychom chtěli za tímto účelem pronajmout Teplárnám Brno také pozemky v Bystrci v ulici Přístavní a v Králově Poli na Palackého třídě. V současnosti tak seznam obsahuje 12 lokalit, přičemž na některých z nich už byly dobíjecí stanice umístěny. Jedná se například o stanici v Bystrci na Kamechách,“ přiblížil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V minulém roce Teplárny Brno vybudovaly tři rychlodobíjecí stanice, z toho dvě přímo u svých provozů Červený mlýn a Špitálka. Třetí se nachází v obchodní Galerii Vaňkovka.