Historičtí krasavci, pořádná muzika a spousta piva. O víkendu se koná Ecce Homo Historic

foto David Sedlák

OLOMOUC – Všichni fandové historických vozidel se jistě už nemůžou dočkat nadcházejícího víkendu. Ve Šternberku totiž proběhne Ecce Homo Historic, závod veteránů z více než stoletou tradicí. V centru města se uskuteční oblíbená výstava historických aut a motorek, některé z nich se pak rozjedou po okolí v rámci připravené rally. Závody zpestří Šternberské slavnosti na Hlavním náměstí.

Závody Ecce Homo Historic budou zahájeny v sobotu 11. září výstavou na Radniční ulici. Od 9 hodin můžete obdivovat veteránské skvosty a třeba také dát hlas tomu, kdo vás zaujal nejvíce. Ve 12 hodin proběhne vyhlášení anket, nejen diváckých. Po obědě, okolo 12:45 hodin, odstartují účastníci na Rally Ecce Homo Historic. Celková trasa bude mít do 100 kilometrů po okolí, více ale nelze prozradit, protože každoročně je itinerář pro účastníky do poslední chvíle utajovaný. Odjezd na rally bude z Hlavního náměstí, ulicí Partyzánskou, můžete jim na cestu zamávat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Neděle od rána bude patřit jízdám pravidelnosti na slavné trati Ecce Homo. Dopoledne se uskuteční tréninkové jízdy a následovat budou dvě závodní jízdy pravidelnosti. Vítězí ten, kdo zajede obě závodní jízdy v co nejpodobnějším čase.Ten, kdo bude mít ve výsledcích nejmenší rozdíl, se stává vítězem. V neděli navečer proběhne slavnostní vyhlášení vítězů, nejen nedělních jízd pravidelnosti, ale i Rally Ecce Homo Historic. Vyhlášení je naplánováno na 17 hodin u radnice ve Šternberku.

Souběžně s akcí Ecce Homo Historic je připraven doprovodný program na Hlavním náměstí, Šternberské slavnosti 2021. Slavnosti budou probíhat už od pátečního odpoledne a následně v sobotu celý den. Oba dny bude program ukončen o půlnoci. Hlavním hostem letošních Šternberských slavností bude současný mistr comedy rapu Kapitán Demo, od kterého si na náměstí poslechnete oblíbená „Zlatíčka“. Koncert začíná v sobotu 11. září v 19 hodin. V sobotním programu dále vystoupí třeba zpěvák Robin Mood, představí se nová kapela Endorfiny ze Šternberka. Také páteční program bude nabitý skvělou hudbou, přijďte na velmi populární kapelu Pekař. Po nich budou následovat oblíbení The Gardeners se svou show připravenou speciálně pro Šternberské slavnosti a program zakončí Elán Kontra Band ze Slovenska. Městem budou znít ty největší hity slavné skupiny Elán ve velmi kvalitním provedení.

Šternberské slavnosti nebudou jen o dobrých muzikantech, ale také o dobrém pivu. Součástí slavností bude pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů, kde se představí například Pivovar Padochov, Pivo Hasič Bruntál, Pivo Huhňák, Pivovar Lišák Topolany nebo nový, ale již velmi oblíbený Minipivovar Tvarg z Velké Bystřice. Nebude chybět samozřejmě ani dobré občerstvení: grilované speciality, bramboráky, langoše, nachos, bramborové spirálky, Andyho trdelník, káva, frappé, cukrová vata, popcorn, pražené oříšky, cukrovinky, domácí limonády, alko a nealko koktejly, čepovaný cider, ledová tříšť a další. Organizátoři mysleli i na nejmenší. Na Hlavním náměstí bude nafukovací skluzavka, airbrush tetování, malování na obličej a další překvapení, aby si děti mohly zařádit. Vstupné na všechny akce je zdarma.