Kamerovému systému hrozí kolaps, pomůže nový server

PŘEROV – Městský kamerový dohlížecí systém bude napojen na nový server. Ten přijde město na téměř 700 tisíc korun, z toho polovinu by mohla pokrýt dotace z Ministerstva vnitra.

Kamery v ulicích má Přerov od roku 1997, kdy bylo zřízeno prvních šest bodů v centru a v okolí nádraží. V současné době je na území města 27 kamer, které monitorují situaci zejména v problémových místech a slouží městské policii k odhalování pachatelů přestupků či trestných činů, ale i k preventivnímu dohledu zejména v sociálně vyloučených lokalitách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Technický stav serveru ale už neodpovídá nárokům celého systému, neboť rostou požadavky na kvalitu obrazu a záznamu, ale i na archivaci. „Také kamery jsou postupně modernizovány. Analogové jsou nahrazovány digitálními IP kamerami, které mají vyšší nároky na datové připojení a zároveň se zvyšuje požadavek na diskové úložiště. Stávající systém, který byl navržen pro analog a pro výrazně nižší počet kamer, je už na hranici výkonnosti. Server je přetížen a hrozí jeho kolaps,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský.

Radní už zadali veřejnou zakázku a oslovili čtyři firmy k podání nabídky. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 680 tisíc korun. Uvidíme, jakou cenu nabídnou společnosti, které se řízení zúčastní,“ podotkla primátorova náměstkyně Hana Mazochová.