Muž pronesl pod mikinou z obchodu zboží za 7 tisíc korun

Ilustrační foto

BRNO – Dvojice ve věku čtyřiašedesát a čtyřiatřicet let ukradla ze supermarketu zboží v hodnotě 7 tisíc korun. Starší muž ho pronesl pod mikinou a skládal ho mladší ženě do tašky.

Náhodná kolemjdoucí byla svědkem situace, kdy žena stála před obchodem ve Vídeňské ulici a čekala na svého známého, který se vždy po chvíli zjevil a zpod mikiny vytáhl zboží, které pak skládal do nákupní tašky na kolečkách. Svědkyni to nedalo a raději zavolala hlídku městské policie. Ta dorazila na místo a osoby odpovídající popisu i s plnými taškami zastihla na tramvajové zastávce. Poté vyzvala dotyčné k předložení osobních dokladů a zajímala se, jestli mají k nákupu stvrzenku. Tu ani jeden z nich neměl, proto se lupiči nakonec přiznali, že věci odnesli bez zaplacení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Doprovodili jsme je zpět do obchodu, kde dvojice vyskládala láhve alkoholu, sýry, párky, pistácie, zapalovače a zubní pasty za více než 7 tisíc korun,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Naštěstí nebylo zboží poškozené, proto ho mohli zaměstnanci vrátit zpět do regálů. Muž a žena jsou nyní podezřelí ze spáchání majetkového přestupku, kterým se bude zabývat správní orgán.