Na Zlínsku propuklo mistrovství světa v travním lyžování

Alena Veselá. Foto: Zlínský kraj

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – Malá vesnička na Zlínsku uvítala elitu travního lyžování, která se utká o tituly mistrů světa v juniorské i seniorské kategorii. Svá želízka v ohni má také česká reprezentace, ta se v současné chvíli řadí mezi hlavní favority soutěže.

Na startu se představí celkem 100 závodníků z 12 zemí světa, včetně aktuálního vítěze křišťálového glóbu Hannese Angerera z Rakouska, italské stálice Edoarda Fraua či rekordmana v počtu světových titulů Jana Němce, kterého po pěti letech čeká reprezentační restart. „Domácí mistrovství světa je velká událost a já se ještě ani ve 44 letech neřadím do starého železa. Pokud mi to zdraví dovolí, rád bych za rok startoval v plné síle a bojoval o nejvyšší příčky,” komentoval svůj návrat Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezi muži bude bojovat o medaile také třináctinásobný juniorský rekordman a vítěz celkového hodnocení Světového poháru 2019 Martin Barták. Na svou poslední vrcholnou juniorskou akci se těší i domácí závodník Filip Machů, který před dvěma lety právě na svém tréninkovém svahu triumfoval v superkombinaci a přidal ještě stříbro v obřím slalomu a bronz ve slalomu. Start na svém oblíbeném svahu vyhlíží i dvojnásobná medailistka z právě uplynulého závěrečného podniku Světového poháru Šárka Abrahamová.

Doposud jediný světový šampionát na domácí půdě se uskutečnil v roce 2007 v Olešnici v Orlických horách, kde se české reprezentaci podařilo získat pět cenných kovů. Na akci ve Štítné nad Vláří se začalo pracovat už před dvěma lety, kdy se tu uskutečnilo mistrovství světa juniorů. Celkem se bude vyhlašovat osm závodů, přičemž dva juniorské, tedy středeční slalom a čtvrteční super G, se uskuteční samostatně. Obří slalom a kombinace se následně bude vyhlašovat z výsledků dospělých závodů.

Zleva: Alena Veselá, Martin Barták, Šárka Abrahamová. Foto: Zlínský kraj

Oficiální program MS a MSJ ve Štítné nad Vláří

Pondělí, 6. září

15:00 – 17:00 – Oficiální trénink

19:00 – Slavnostní zahájení & koncert

Úterý, 7. září

11:15 – 1. kolo, obří slalom

14:30 – 2. kolo, obří slalom

20:30 – Slavnostní vyhlášení a premiéra Krále bílé stopy 2021

Středa, 8. září

11:15 – 1. kolo slalom, junioři

14:30 – 2. kolo slalom, junioři

Čtvrtek, 9. září

11:15 – Super G, junioři

15:00 – Super G

17:00 – promítání dokumentu Lyžař

Pátek, 10. září

11:15 – 1. kolo kombinace

15:45 – 2. kolo kombinace

Sobota, 11. září

11:15 – 1. kolo, slalom

14:30 – 2. kolo, slalom

Slavnostní zakončení

Foto: Zlínský kraj