OBRAZEM: Hořící auta jsou na denním pořádku!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Víkendové požáry dopravních prostředků opět připomněly, jak je důležité mít v autě po ruce hasičák. Přestože zákon tuto povinnost nevyžaduje, leckdy vám hasicí přístroj dokáže doslova zachránit holý život.

Dopravní prostředek může být stráven požárem už za pět minut a naplněn kouřem daleko dříve. Už i ten nejmenší práškový hasící přístroj zvládne pomoci omezit rozšíření požáru v osobním automobilu. Své o tom ví řidiči aut, která vzplála na D1 u Vrchoslavic, na parkovišti obchodního centra v Prostějově a ve Skřípově.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

To, že se s požárem automobilu můžete setkat naprosto kdykoli, dokládá příklad z letošního dubna z Troubelic. Mladá maminka zaparkovala před prodejnou potravin, a než se s dětmi vrátila z nákupu, tak měla vůz v plamenech. Ihned zavolala hasiče a i přes rychlý zásah se škoda vyšplhala přes 150 tisíc korun.

„Pokud hoří v motorovém prostoru, nesmíte kapotu vozidla otevírat příliš rychle, ale hasivo aplikovat úzkou mezerou. Při rychlém otevření může dojít k explozivnímu rozhoření. Je dobré stříkat v dávkách, nevystříkat najednou celý přístroj. Hasiče by měl řidič volat v každém případě,“ říká tisková mluvčí hasičů Lucie Balážová.