Opravy hlavního tahu Valašským Meziříčím se přesunují na druhou polovinu silnice

Foto: ŘSD ČR

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Rekonstrukce silnice I/35 ve Valašském Meziříčí vstoupila do poslední fáze. Silničáři dokončili polovinu vozovky a provoz se ode dneška přesune na opravenou část.

Stále platí, že silnice I/35 je částečně uzavřena a průjezdná pouze ve směru do Rožnova pod Radhoštěm. „V opačném směru z Rožnova pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí využívají vozidla nad 7,5 t objízdnou trasu, která vede přes Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnici, Příbor a Nový Jičín. Pro automobily do 7,5 t je stanovena kratší objízdná trasa přes Krhovou,“ přiblížila mluvčí zlínské pobočky ŘSD Lucie Trubelíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Opravy se týkají asi 1,5 kilometru dlouhého úseku od kruhového objezdu u kostela sv. Jakuba až po křižovatku s ulicí Solární. „V rámci stavebních úprav provedeme obnovení a doplnění odvodnění pomocí uličních vpustí, osazení obrub, úpravy napojení a sjezdů, dále obnovu a doplnění svislého a vodorovného dopravního značení silnice,“ informovala již dříve Lucie Trubelíková.

Silničářům se daří práce plnit s týdenním předstihem. Pokud vše půjde jak má, opravy by měly být hotové do konce roku.