Případ zapáleného BMW souvisí s násilným činem. Policie hledá záznamy z kamer

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští kriminalisté potřebují pomoc veřejnosti. Zejména řidičů, kteří v sobotu odpoledne projížděli z Českých Budějovic přes Bechyni, Bernartice, Písek a Protivín. Prošetřují totiž případ zapáleného BMW a potřebují zdokumentovat jeho pohyb.

Podle informací policie bylo BMW 120D černé barvy s registrační značkou 6P32567 nalezeno v sobotu po sedmé hodině večer u Protivína. „Žádáme všechny řidiče, kteří se pohybovali po trase České Budějovice, Bechyně, Bernartice, Písek a Protivín o záznam z palubních kamer vozidel. Důležité je totiž zdokumentovat pohyb následně zapáleného vozu. Vozidlo BMW se na této trase pravděpodobně pohybovalo tuto sobotu čtvrtého září odpoledne mezi dvanáctou hodinou a sedmou večer,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Shořelé vozidlo pravděpodobně souvisí s aktuálně prověřovaným závažným násilným trestným činem. Kriminalisté nemohou zatím sdělit žádné další podrobnosti, aby neohrozili vyšetřování závažného zločinu. Předpokládají ale, že po požáru vozidla se pachatel pohyboval pěšky v okolí Protivína a to v sobotu mezi šestou a osmou večer.

„Možná se snažil dostat do Českých Budějovic, vyloučit však není možné ani jiný směr. Mohl tedy v okolí Protivína stopovat nebo pod nějakou legendou požádat někoho o svezení, mohl také ale odcizit nějaký dopravní prostředek, kolo, motocykl či využít autobus nebo vlak,“ popsal policejní mluvčí.

Jakákoliv souvislost či drobnost může být podle Jiřího Matznera pro vyšetřování důležitá, všechny informace mohou lidé volat na linku 158.