Putování Vinohradskou ulicí rozzáří „zlatou uličku“ Uherského Hradiště

Foto: archiv pořadatelů

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Tradiční vyvrcholení Slováckých slavností vína a otevřených památek zavede návštěvníky po koronavirové pauze opět do Vinohradské ulice. Víno a burčák potečou proudem, k poslechu zahraje cimbálovka a vinaři se utkají o prestižní titul. Oslava slovácké pohostinnosti a dobré nálady se chystá na sobotu 11. září od 14 hodin.

Bohatý folklorní a vinařský program si návštěvníci užijí asi na kilometr dlouhém úseku Vinohradské ulice v místní části Mařatice a na několika venkovních gurmánských a vinařských stanovištích. Prestižní ozdobou celé akce je pak výstava Národní soutěž vín slovácké podoblasti, v jejímž rámci si návštěvníci mohou vybrat z 545 vzorků vín z celkem 75 vinařství. Mimo toho však bude možné ochutnat autentická vína místních vinařů nebo navštívit prezentaci několika regionálních vinařství, jako Víno Zlomek & Vávra, Vinařství Modrá, Dvůr pod Starýma Horama, Vinařství Od Hradišťa, Vinařství Chromeček nebo například Vinařství Bunža.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z otevřených vinných sklepů by návštěvníci rozhodně neměli vynechat Vinařský dům Mařatice nebo Sklepy Mařatice, které představují více než 350 metrů dlouhý labyrint měšťanských vinných sklepů. Ten je doplněn o venkovní terasu s jedinečným výhledem na široké okolí Uherského Hradiště.

Během Putování se vystřídá celkem 13 cimbálovek. Představí se jak muziky od Uherského Hradiště, tak třeba od Kyjova, nebudou však chybět ani hudebníci z Horňácka a ze Strání.

Vstup na akci je zcela zdarma, oproti minulým ročníkům je návštěvníkům umožněna bezplatná akreditace, v jejímž rámci je možné prokázat splnění mimořádných vládních opatření. Přímo u vstupu do Vinohradské ulice pak bude případným zájemcům k dispozici odběrové místo k provedení antigenních testů.