Z brownfieldu vzniká moderní průmyslový park

ilustrační foto

KOJETÍN – Kojetínský cukrovar mění svou tvář. Bývalý brownfield, který v minulosti ztratil své využití, bude sloužit jako průmyslový park. Projekt aktuálně získal územní rozhodnutí o umístění okružní křižovatky.

Výstavba průmyslového parku přinese do regionu až dva tisíce pracovních míst. Přijde asi na tři miliardy korun. Stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci se skupinou Accolade zde připravují moderní robotické centrum pro e-commerci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Park bude stát na pozemncích, které dříve sloužily jako usazovací nádrže bývalého cukrovaru, a tedy nedojde ke zbytečnému záboru zemědělské půdy. Hlavní výhodou pro Kojetín a okolí je příchod nových firem, které zvýší konkurenci na trhu práce, pomohou k navýšení mezd a lidé z okolí Kojetína si budou moci najít dobře placenou práci kousek od domova. Navíc mohou v návaznosti na náš park vznikat nové podnikatelské příležitosti,“ uvedl k projektu Jiří Stránský, ředitel rozvoje nových lokalit Accolade.

„Stejně jako i jiná menší města se potýkáme s problematikou skladby populace, kdy nám mladí odchází za studiem do větších měst a později už se díky lepším, především ekonomickým, podmínkám nevrací zpět. V oblasti občanské vybavenosti jsme za posledních několik let proinvestovali stovky milionů, abychom Kojetín pro mladé rodiny zatraktivnili. Pevně věřím, že výstavba moderního průmyslového parku přivede nájemce, kteří nabídnou dobře placenou a kvalifikovanou práci všem obyvatelům a uplatnění najdou jak dělnické profese, tak vysokoškoláci. Dosud bylo jednání z obou stran velmi korektní a já jsem rád, že jsme pro rozvoj města získali silného a férového partnera,“ doplnil Leoš Ptáček, starosta Kojetína.