Drogy, alkohol a vysoká rychlost: Jízda mladého řidiče na Kroměřížsku si vyžádala tři raněné

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Další ze včerejších nehod skončila převozem účastníků do nemocnice. Tentokrát mladý řidič na Kroměřížsku nezvládl zatáčku a narazil do stromů. V té chvíli byl pod vlivem alkoholu i drog.

Jednadvacetiletý řidič Škody Fabie projížděl v úterý krátce před půl jedenáctou večer mezi obcí Kostelany a rekreačním střediskem Bunč. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou v úseku klesání ve směru na Bunč nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromů,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sám řidič vyvázl bez úhony. „Zranění však utrpěli jeho tři spolujezdci ve věku osmnáct, devatenáct a dvacet let. Záchranáři je převezli do nemocnic v Kroměříži a ve Zlíně,“ dodala Simona Kyšnerová. Škoda na autě je vyčíslena na 20 tisíc korun.

Podle policie svou roli při nehodě sehrál pravděpodobně i alkohol. Rovněž test na drogy byl pozitivní. Nehodou se teď zabývají kroměřížští kriminalisté spolu s dopravními policisty.