Obyčejná nehoda nebo řádil v Praze 2 tichý zabiják?

PRAHA – Policisté hledají svědky a pochopitelně i pachatele možného útoku na dělníky v parku Folimanka. Během práce na kultivaci zeleně kolem nich prolétl šíp, který posléze objevili opodál.

Policisté se zabývají podezřením ze spáchání trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví v parku Folimanka v Praze 2,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. K činu mělo dojít v pondělí šestého září, okolo 10:20 hodin. K napadení dělníků, kteří tu odstraňovali křoviny, došlo vystřelením šípu. Dělníci oznámili, že zaslechli zvuk šípu vystřeleného z luku, který proletěl těsně kolem nich.

Tento šíp pak nalezli ležet opodál na zemi a vyhodnotili, že na ně mohl tímto způsobem někdo zaútočit,“ doplnil mluvčí. Policisté nyní pátrají po tajemném lučištníkovi, který si možná jen trénoval své dovednosti a poněkud se mu pokus vymkl. Také hledají případné svědky události. Kontaktovat můžete policii prostřednictvím linky 158. Za trestné činy hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: Policie ČR