Otrokovice budou sázet stromy pro budoucnost. Přidejte se!

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Příjemné dopoledne s rodinou či přáteli, občerstvení zdarma a prima pocit z dobře odvedené práce. To všechno zažijí účastníci druhého ročníku akce Sázíme budoucnost v Otrokovicích. Přijďte udělat něco dobrého pro své město v sobotu 2. října od 8 do 11 hodin.

Sázet se bude nad dálnicí podél obslužné komunikace, která vede k Jaříči. Všichni registrovaní účastníci dostanou zdarma svůj strom, zasadí si jej a odnesou si certifikát. Stromy a veškeré potřebné nářadí bude připraveno na místě. „Stačí, když přijdete ve vhodném oblečení a obuvi, případně si můžete vzít pracovní rukavice. Tentokrát ale nebudou připraveny jámy na sázení stromů. Rozhodli jsme se, že dáme lidem prostor, aby si vyzkoušeli zasadit strom se vším všudy. Pochopitelně zde budou pracovníci technických služeb, kteří rádi pomůžou. Na akci bude rovněž přítomen také odborný pracovník zabývající se městskou zelení a bude k dispozici pro případné dotazy,“ přiblížila akci starostka Otrokovic Hana Večerková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Loni účastníci akci vysadili 40 stromů a 37 z nich se ujalo, letos jich má radnice připravených 55. „Aby měli účastníci jistotu „svého stromu“ doporučuji, aby se zájemci předem zaregistrovali na uvedeném mailu. Zaregistrovaným účastníkům předem připravíme certifikát se jménem a cedulku, kterou si budou moci připevnit ke stromu.  Můžeme na ni např. zapsat jméno a příjmení, příjmení celé rodiny, název spolku či klubu aj. Registrovaní účastníci také budou mít zajištěno občerstvení,“ sdělila Hana Jiránková, jedna z organizátorek akce. Registrace je možná od 13. do 22. září na mailu pastuszkova@muotrokovice.cz.

Sázíme budoucnost je celorepubliková iniciativa, která si klade za cíl vysadit 10 milionů stromů. „Tato akce je určená pro veřejnost, ale cílíme především na rodiny s dětmi, abychom mohli dětem dát vzor a učit je svým příkladem lásce k přírodě a ekologii,“ zdůraznila Hana Večerková.