Peníze navíc dostanou zaměstnanci sociální péče

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj dostane od státu další peníze na zajištění chodu sociálních služeb v regionu. Finance poskytnuté navíc ze státního rozpočtu poslouží na pokrytí rostoucích mezd zaměstnanců, kteří v sociálních službách pracují.

„Rozhodnutí vlády z konce loňského roku o navýšení platů zaměstnanců v sociálních službách nebylo ze strany státu kryto patřičnými finančními prostředky. To se teď mění a poskytovatelé sociálních služeb budou moci v klidu hospodařit až do konce roku, než bude připraven nový rozpočet,“ vysvětlil Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální záležitosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Navíc i Olomoucký kraj ze svého vlastního rozpočtu vyčlenil částku čtyři milióny korun, které pomohou neziskovým organizacím poskytujícím sociální služby v regionu.

Hejtmanství má v oblasti sociálních služeb jasný plán, udržení vysokého standardu nabízené péče a její další zkvalitňování. Důraz chce Olomoucký kraj klást také na začleňování klientů sociálních služeb do společnosti a v případě seniorů pak na rozšíření domácí péče.