Při těžké nehodě u Uničova se zranilo pět mladých lidí

UNIČOV – Včera večer se stala u Uničova těžká dopravní nehoda. Devatenáctiletý řidič Fabie jel příliš rychle, vyjel mimo silnici a čelně narazil do stromu. Spolu s řidičem cestovali v autě další čtyři mladí. Všichni byli při nehodě zraněni. Na místě zasahoval i vrtulník.

Policisté přijali oznámení o nehodě mezi Renotami a Dětřichovem u Uničova včera krátce před 19. hodinou. Na vině byla nejspíš vysoká rychlost. „Podle prvotních informací nepřizpůsobil 19letý řidič osobního vozidla Škoda Fabia rychlost jízdy svým schopnostem a dovednostem a dopravně technickému stavu komunikace, s vozidlem vyjel mimo silnici a zde čelně narazil do stromu,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Spolu s řidičem v autě cestovali další čtyři mladí lidé. Jednoho z nich museli se zdemolovaného auta vyprostit hasiči. „Jednoho pasažéra jsme vyprostili ze zdemolovaného automobilu na páteřní desce,“ uvedla na facebooku mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Všichni cestující utrpěli zranění různého rozsahu, se kterými byli přepraveni sanitkami a v jednom případě vrtulníkem do nemocnice k dalšímu ošetření. Provedené zkoušky u řidiče vyloučily ovlivnění alkoholem či drogami. Způsobená hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 60 000 korun. Policie dále nehodu vyšetřuje.