Strážník vyzval opilce, aby nesedal za volant, ten neuposlechl a snažil se nenápadně odjet

Ilustrační foto

BRNO – Strážník městské policie měl co dočinění s osmapadesátiletým mužem, který se zajímal o jeho jméno. Upozornil ho proto, že je opilý a neměl by sedat za volant, což řidič neuposlechl a pokoušel se projet bez povšimnutí.

Muž zákona v úterý odpoledne v Marešově ulici nařizoval odtah vozidla stojícího neoprávněně na parkovišti, když v tom k němu přistoupil starší muž a chtěl znát jeho jméno. Strážník odvětil, že k jeho identifikaci slouží služební číslo a jelikož muž vrávoral a bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu, pracovník městské policie ho upozornil, aby v žádném případě neřídil auto. On ale neuposlechl a za pár minut se kolem strážníka snažil nenápadně projet svým Suzuki. Byl tedy zastaven a požádán k předložení dokladů. Ty chvíli v autě hledal a pak zcela nepochopitelně odevzdal klíče a chystal se odejít.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Nakonec však uposlechl výzvu k setrvání na místě a podrobil se i dechové zkoušce. Ta ukázala hodnotu 3,4 promile, načež dodal, že vydrží hodně,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Muž je nyní podezřelý z trestného činu a případ si převzala republiková policie.