Ve Starém Lískovci přibude nová mateřská škola

Ilustrační foto

BRNO – Z důvodu výstavby nových bytů a zvýšení počtu obyvatel bude ve Starém Lískovci vybudována mateřská škola pro 170 dětí. Vznikne v lokalitě Západní brána, chybět nebude ani velké parkoviště pro veřejnost.

Při ulici U Penzionu se počítá s výstavbou bytových jednotek, čímž se zvýší počet obyvatel o 3500 až 4000, z toho důvodu zde vznikne i nová mateřská škola. Zhotovitelem projektové dokumentace se stala společnost Michal Palaščak a romangale. „Ta nejprve vytvoří studii potřebnou pro vydání dalších rozhodnutí, povolení či souhlasů a stanovisek. Poté zpracuje průzkumy a posudky nutné pro přípravu dokumentace pro územní a stavební řízení a také zajistí projektovou dokumentaci a autorský dozor. Za tyto úkony zaplatí město 2,6 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mateřská škola v areálu s užitnou plochou 4500 metrů čtverečních bude mít zelenou střechu a zázemí pro vedení školy, pedagogický i nepedagogický personál včetně kuchyně. Na ni bude navazovat oplocená zahrada a parkoviště pro 45 vozů, které bude přes den sloužit pro provoz školky a poté bude dostupné veřejnosti. Příprava projektové dokumentace sedmitřídní mateřské školy bude trvat dva roky, s výstavbou se počítá v roce 2023.