VIDEO: Měl u sebe téměř kilo perníku. Motorkář se však nevracel z pouti

PRAHA – Motorkář ujížděl hlídce na stroji s kradenou registrační značkou. Sám má zákaz řízení a aby toho nebylo málo, vezl si s sebou téměř kilogram tvrdé drogy. Zastavily ho až příkré schody a donucovací prostředky zasahujících policistů.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu ráno všimli v Koněvově ulici v Praze 3 červeného motocyklu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Důvodem k zákroku byla odcizená registrační značka, která byla na motocyklu umístěna. To však nebyl jediný problém, který motorkář měl. Proto zabral za plyn, když se za ním rozblikaly majáky a rozezněla siréna a začal hlídce ujíždět.

Divoce projížděl křižovatky na červenou, jel po tramvajovém pásu a střídal ulice, až se dostal do ulice Za Žižkovskou vozovnou, kde sjel na lesní cestu. „Při sjíždění schodů však upadl a zůstal ležet,“ doplnila mluvčí. To už mu byli v patách další policisté, kteří se do pronásledování zapojili. Motorkář se pokusil z místa utéct, ale byl za pomocí donucovacích prostředků zpacifikován.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Byla provedena lustrace, která odhalila, že to nebylo první ujíždění čtyřicetiletého muže před policisty. Má platný zákaz řízení a v minulosti byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost. Odmítl se podrobit testu na drogy a dóza, kterou měl v batohu obsahovala téměř kilogram krystalické látky. Orientační zkouška odhalila metamfetamin. Látka byla odeslána na odbornou expertizu. Na policejní služebně bylo muži sděleno podezření ze spáchání několika trestných činů a nyní mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.