Celníci zjistili na Břeclavsku 17 nelegálních pracovníků z Ukrajiny

Zdroj: Celní správa JMK

BŘECLAV – Koncem minulého týdne odhalili jihomoravští celníci na Břeclavsku 17 nelegálních pracovníků z Ukrajiny, kteří neměli povolení k pobytu a ani pracovní povolení, a dvě společnosti, které jim nelegální zaměstnání zprostředkovaly a umožnily.

Celníci si vytipovali společnost na Břeclavsku, která provozuje zemědělskou výrobu. Ve čtvrtek v dopoledních hodinách zahájili kontrolu na místě. Kromě kmenových pracovníků společnosti zde celníci zjistili 17 pracovníků z Ukrajiny, kteří neměli povolení k pobytu a ani pracovní povolení. Kontrolovaná společnost totiž uzavřela s dalšími dvěma firmami smlouvu o dílo, a ty dodaly pracovníky, ovšem bez řádných dokladů a pracovních smluv. Obě dodavatelské společnosti se tak dopustily několika přestupků, protože umožnily výkon nelegální práce, nevedly řádnou evidenci a nesplnily oznamovací povinnost vůči úřadu práce, za což jim hrozí pokuty až do 10 milionů korun. „Zákon však porušili i ukrajinští pracovníci, poněvadž vykonávali nelegální práci bez platného povolení k pobytu, bez pracovního povolení a řádné smlouvy. Jim hrozí pokuty až do výše 100 tisíc korun. Případy bude dále řešit Oblastní inspektorát práce pro Jihomoravský a Zlínský kraj,“ vysvětlila tisková mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.