Do Bohumína se o víkendu vrátí vinobraní, bluegrass i oblíbená pouť

Foto/MěBo

BOHUMÍN – Kvalitní jihomoravská vína, několik druhů burčáku a folklorní vystoupení nabídne letošní vinobraní v centru Bohumína. Víkendový program slibuje vyžití nejen pro dospělé, počítá se i se zábavou pro nejmladší generaci.

Oslavy vína budou mít tradiční podobu spojenou s koštováním, jarmarkem a cimbálovou muzikou. Vypuknou v sobotu 11. září na centrálním náměstí T. G. Masaryka ve tři hodiny odpoledne. „Pořádáme už osmý ročník, jde o jednu z nejoblíbenějších akci babího léta. Podařilo se nám letos pozvat jak vinaře, tak i kulturní program,“ uvedl za pořadatele Karel Balcar z agentury K3.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dalším souběžným programem k sobotnímu vinobraní je hudební festival, který v areálu hasičské zbrojnice ve Skřečoni pořádá spolek Město Bohů. Na pódiu se začne hrát o půl čtvrté odpoledne a vystřídají se na něm bluegrassové kapely Whiskey Before Breakfast a William. Zahrají i pop-rockoví Mezinámi, kteří slaví po více než deseti letech comeback, a organizátoři slibují i jedno překvapení.

Zatímco program na sobotu potěší dospělé návštěvníky, neděle 12. září bude patřit těm nejmladším. „Do Starého Bohumína na náměstí Svobody zavítá pouť s kolotoči, střelnicí a stánky s pochutinami i suvenýry. O týden později, tedy 19. září, přijede pouť i do Skřečoně,“ doplnil Balcar.

Dále v regionu:

Kvůli nálezu 100kg letecké pumy byly v Ostravě evakuovány domácnosti, školy a nemocnice