Mladík na Šumpersku vyhrožoval, že se utopí. Z rybníku ho vytáhl policista

Rybník v Petrově nad Desnou

ŠUMPERSKO – V neděli večer přijala policie na lince tísňového volání hovor mladého muže, který vyhrožoval sebevraždou. Nejprve chtěl skočit pod vlak, pak si to ale rozmyslel a chtěl se utopit. Policista ho vytáhl z vody a jak se ukázalo, byl mladík silně opilý.

V neděli 5. září v osm hodin večer přijala policie na lince tísňového volání hovor mladého muže, který vyhrožoval sebevraždou. „Policistovi nejprve sdělil, že chce skočit pod vlak, poté svůj záměr přehodnotil a upřesnil, že se utopí v Petrově nad Desnou v místním rybníku. Vzápětí už byl jeho telefon hluchý,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Na místo hned vyjeli jak policisté, tak také hasiči a záchranáři. První k rybníku přijeli policisté z velkolosinského obvodního oddělení. Když spatřili ve vzdálenosti zhruba patnácti metrů od břehu vykukovat nad vodní hladinou mladíkovu hlavu, nezaváhali ani vteřinu a zafungovali jako sehraný tým záchranářů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

První z policistů se s mladíkem, který uváděl, že neumí plavat a už nechce žít, snažil udržovat komunikaci a nasvítil místo, kde se mladík nachází. Chvíli nato zoufalý mladík zmizel pod hladinou. Světelný kužel pak posloužil druhému z policistů, který skočil do rybníka a začal mladíka pod hladinou hledat. Po chvíli byl úspěšný a podařilo se mu ho přitáhnout ke břehu, kde už mu pomohl jeho kolega společně s přítomným psovodem. O chvilku později se policistům dobře známý čtyřiadvacetiletý mladík ocitl v péči lékaře, který konstatoval, že je sice mírně podchlazený, ale není zraněný. „Ukázalo se, že je silně podnapilý. Nadýchal 2,25 promile. Po prvotním ošetření putoval k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ upřesnila Vybíhalová. Nešlo přitom o první mladíkův zoufalý počin. Již dříve podle policie sebepoškozením opakovaně vyhrožoval.

Podobný případ se stal včera v Hanušovicích

Další podobný případ řešili včera strážníci a policisté před vlakovým nádražím v Hanušovicích. Včera o půl šesté odpoledne požádala policii o součinnost strážnice hanušovické městské policie, která v prostoru před vlakovým nádražím komunikovala se silně opilým mužem, který také vyhrožoval sebepoškozením. „Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se jedná o 55letého muže, který se již dříve několikrát pořezal žiletkou a ani tentokrát se obdobným záměrem netajil,“ uvedla k případu Vybíhalová. Poté, co se policistům zprvu apatického muže podařilo „rozmluvit“, sdělil, že se chce zabít. Z důvodu obavy o jeho život přistoupili policisté k jeho zajištění. I tentokrát u něj našli žiletky. Silně opilého muže, který nadýchal 2,3 promile, předali do péče lékaři na záchytce.