Na Dusíkově vznikne nový chodník pro cyklisty

Ilustrační foto

BRNO – Radní schválili investiční záměr na výstavbu nového chodníku a silnice pro cyklisty. Ti nyní musí v určitých úsecích vjet do komunikace a jejich jízda je tak nebezpečná.

Přes ulici Dusíkovu denně projede na 250 cyklistů. K dispozici mají ale nesouvislý chodník s různými povrchy a v některých místech projíždějí silnicí. Tuto situaci by měl vyřešit nový chodník, komunikace a úprava stávajících ploch. Chodník bude poté možné propojit s připravovanou cyklostezkou Lesná-Soběšice. „Pro sídliště Lesná je charakteristický intenzivní cyklistický provoz, ale opatření, která by cyklistům zajišťovala bezpečný pohyb, jsou nedostatečná. V oblasti se pohybuje ve všední dny 180 a o víkendech až 250 cyklistů denně. Zároveň tu jezdí i hodně aut, a proto je žádoucí, aby měli pěší a cyklisté svoji komunikaci oddělenou od silnice,“ upřesnila primátorka města Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záměrem je vybudování komunikace v délce 128 metrů, navazujícího chodníku v délce 77 metrů a úprava 305 metrů stávajícího chodníku  za zastávkou Brechtova. Provoz cyklistů bude sveden do jednoho směru, na druhé straně směrem do centra budou chodníky rozšířeny v délce 150 metrů. Součástí stavebních prací bude také přeložka sloupů veřejného osvětlení, orientační cena je 10,8 milionu korun a začít pracovat by se mohlo v lednu příštího roku.