Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár statku, oheň způsobil škodu minimálně za 2 miliony korun

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Dnes krátce před desátou hodinou dopoledne byl na tísňovou linku nahlášen požár statku v Zelené ulici v části Kukleny. Hasiči museli na místě zasahovat v dýchacích přístrojích a používat automobilový žebřík. Na objekt se přijel podívat také statik.

Stodola na sebe navazovala s obytnou částí, a tak se z ní velice rychle plameny ohně rozšířily i na obytnou část. Do vnitřku obytných prostor se naštěstí oheň nedostal. „Na likvidaci požáru nasadily jednotky několik vodních proudů, hasily ze všech stran budovy. Na místě byly jednotky s asi desítkou cisteren, automobilovým žebříkem,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při požáru nebyl naštěstí nikdo zraněn, všichni lidé stačili z vnitřních prostor včas utéct. Ve stodole bylo několik hospodářských zvířat, které se podařilo zachránit. Požár byl lokalizován krátce před polednem, hasiči se dále věnovali vyskladnění sena, se kterým při jeho velkém množství musel pomoci manipulátor. Dále rozebírali ohořelé konstrukce a likvidovali místní ohniska. Hasiči předpokládají, že úplná likvidace požáru bude trvat do večerních hodin.  Na místo se během zítřka vydají vyšetřovatelé hasičů a policistů, aby provedli ohledání požářiště. Místo zůstane do ranních hodin pod dohledem dobrovolných jednotek města Hradec Králové.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolné jednotky Plačice, Plácky, Březhrad, Třebeš a Lhota pod Libčany. Dobrovolní hasiči z Malšovic a Malšovy Lhoty drželi zálohu pro případ jiné mimořádné události. Všechny jednotky spolupracovali na místě s Policií ČR a veterinární správou.