Slatinský hřbitov má za sebou rekonstrukci, nyní přišly na řadu chodníky

Zdroj: MMB

BRNO – Od roku 2017 procházel slatinský hřbitov úpravami. Nejprve došlo k jeho rozšíření, poté opravě páteřní komunikace a v letošním roce přišly na řadu všechny zbývající cesty.

Hřbitov byl již čtyřikrát rozšiřován, naposledy před čtyřmi lety, kdy se zvětšil o 1600 metrů čtverečních, o rok později byla opravena páteřní komunikace, dále středový kříž, farní hrob a čestný hrob umučených a zemřelých v době nesvobody v letech 1939-1945. Letos se stavaři zaměřili na ostatní cesty, které byly v havarijním stavu. „Jejich rekonstrukce probíhala tak, že se staré povrchy vybouraly, vyvezly a ekologicky zlikvidovaly. Následně se komunikace nově vybudovaly. Práce za 2,4 milionu korun probíhaly od května do srpna letošního roku,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obyvatelé Slatiny původně pohřbívali zesnulé ve Šlapanicích, od roku 1715 i v Líšni. V roce 1872 byl založen samostatný hřbitov, který byl v roce 1913 ohrazen a byla na něm postavena kaple. Jeho rozloha nyní činí 6022 metrů čtverečních a kapacita je 882 kopaných a 585 urnových hrobů.