Upozorňujeme na změny v dopravě, hlavně kvůli Pálavskému vinobraní a Rally Vyškovsko

Zdroj: Pálavské vinobraní

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Přinášíme Vám informace o změnách ve veřejné dopravě v Brně a celém kraji. O víkendu na Vyškovsku proběhne tradiční Rally, které změní vedení linek. Poradíme, jak se dostat na tradiční Pálavské vinobraní, které se koná o víkendu, a především odtud zpět.

Výluka mezi Zbýšovem a Šaraticemi změní jízdní řády více linek na Slavkovsku. Hody a podobné radovánky způsobují tradičně přesuny zastávek v centrech obcí. Nejvíce pozor v Žarošicích, tam bude jen jedna zastávka u potoka. Od úterý na týden budou vlaky S8 mezi Hodonicemi a Znojmem nahrazeny autobusy. Na této trati se počítá do konce září i s dalšími výlukami. Šlapaničtí budou téměř na 3 měsíce ve směru do Brna cestovat z důvodu opravy komunikace přes Bedřichovice. Doporučujeme vyzkoušet spojení vlakem S6, může vyjít pohodlněji a za kratší dobu

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve dnech 10. – 12. 9. proběhne v Mikulově tradiční Pálavské vinobraní. Následující spoje v okolí Mikulova budou posílené: Linka 105 v celé trase Brno – Mikulov + navíc výraznější posílení v relaci Pasohlávky, Aqualand Moravia – Pasohlávky (obec) – Brod nad Dyjí – Dolní Dunajovice – Mikulov a zpět dle speciálního jízdního řádu. Linka 540 primárně v úseku Mikulov – Perná – Dolní Věstonice (-Šakvice, žel. st. – Hustopeče) a zpět dle speciálního jízdního řádu. Linka 570 primárně v úseku Mikulov – Klentnice – Pavlov – Milovice (-Lednice – Bulhary – Břeclav) a zpět dle speciálního jízdního řádu. Vlak expres Pálava s odjezdem v sobotu v 9:52 hod. z Brna přes Vranovice, Břeclav a Valtice do Mikulova a zpět s odjezdem o sobotní půlnoci z Mikulova do Brna. Pro vyhledání konkrétního spojení využijte vyhledavač na www.idsjmk.cz nebo speciální jízdní řády linek uvedených níže. Upozorňujeme, že v době od pátku 10. 9. od 8:00 do neděle 12. 9 do 23:59 nebudou obsluhovány zastávky v centru města! Jedná se o zastávky „Mikulov, u pošty“, „Mikulov, Pavlovská“, „Mikulov, Pod Kozím hrádkem“, „Mikulov, poliklinika“. Využijte proto přednostně zastávku „Mikulov, u parku“, která se nachází na ulici Piaristů jižně od centra města.

V sobotu 11. 9. bude omezena doprava na Vyškovsku na linkách 156, 157, 751, 752, 756 – akce Rally. Linka 156 pojede dle výlukového jízdního řádu. Spoje 203, 204, 207, 210 pojedou obousměrně v úseku mezi zastávkami Vyškov, Křečkovice a Kučerov odklonem po silnici II/431 a přes Bohdalice-Pavlovice a vynechají zastávku Hlubočany, na odklonové trase neobsluhují žádnou zastávku. Linka 157 pojede v časech 10:00 – 12:00 a 14:00 – 16:00 dle výlukového jízdního řádu. Spoje z/do Adamova a Křtin budou vedeny pouze z/ do zastávky Bukovinka. V úseku Račice-Pístovice, Pístovice – Vyškov, aut.st. a zpět pojedou náhradní spoje v pravidelných časech. V úseku Račice-Pístovice, Pístovice – Bukovinka a zpět v uvedených časech spoje nejedou. Linka 751 pojede dle výlukového jízdního řádu. Spoje 321, 322 budou mimořádně ukončeny v zastávce Rostěnice-Zvonovice, Rostěnice a neobslouží se tak zastávky v Rostěnicích-Zvonovicích, Rostěnice, náves a Zvonovice a v Lysovicích, kult. dům a ObÚ. Linka 752 pojede dle výlukového jízdního řádu. Spoje 204, 206 pojedou v úseku mezi zastávkami Prusy-Boškůvky, Boškůvky a Křižanovice u Vyškova, rozc. 0.2. odklonem přes Moravské Málkovice, Rybníček, Heroltice a poté I/47 a vynechají zastávky v Prusech-Boškůvkách, Moravské Prusy, křiž a ZD; a Topolany. Na odklonové trase neobsluhují žádnou zastávku. Linka 756 pojede dle výlukového jízdního řádu. Spoj 204 je posunut o 26 minut dříve z Podivice, ale těchto 26 min poté spoj 204 vyčká v Pustiměři, návsi.

VIDEO