V obci na Kroměřížsku řádil zloděj, za jednu noc způsobil škodu za statisíce

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽŠKO – Neznámý zloděj měl v Mrlínku na Kroměřížsku úspěšnou noc. Vloupal se do dvou aut, z nichž ukradl nářadí za několik set tisíc korun. Informovala o tom policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zloděj si v noci z pondělí na úterý nejdřív vyhlédl auto značky Fiat Doblo, které před svým domem zaparkoval devětadvacetiletý majitel. „Vylomil zámek zadních dveří a vnikl do nákladového prostoru. Následně z něj odcizil tři motorové pily. Škoda, kterou tak způsobil krádeží věcí a poškozením auta, se vyšplhala na bezmála padesát tisíc korun,“ uvedla Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během té samé noci došlo ještě k dalšímu vloupání, a to jen o několik desítek metrů dál. Pachatel se zaměřil na auto značky Fiat Ducato. „Překonal zadní dveře a z nákladního prostoru vzal pracovní nářadí v hodnotě tři sta tisíc korun. Jednalo se například o bourací a vrtací kladivo, lisovací kleště, vrtačky, hydraulické ohýbačky a další,“ vyjmenovala mluvčí.

Bystřičtí policisté teď po neznámém zloději pátrají. V případě dopadení mu hrozí až pět let za mřížemi.