V sobotu vyrazí na trať historické vlaky. V Olomouci se bude slavit 180 let železnice

Parní lokomotiva Rosníčka

OLOMOUC – V sobotu budete mít jedinečnou možnost projet se historickými vlaky. České dráhy totiž připravily Regionální den železnice v Olomouci. Oslavy se ponesou ve znamení výročí 180 let od příjezdu prvního vlaku do Olomouce.

Hlavní atrakcí oslav budou nostalgické jízdy. Z Veselí nad Moravou pojede do Olomouce vlak v čele s historickou motorovou lokomotivou „Bardotkou“. Mezi olomouckým hlavním nádražím a zastávkou Olomouc-Řepčín pak pojedou historické motoráky „Hurvínek“ a „Věžák“. Parní vlak vedený lokomotivou „Rosničkou“ pojede v průběhu dne postupně z olomouckého hlavního nádraží do Šternberka, Přerova, Hluboček a Olomouce-Řepčína. Návštěvníci se mohou těšit i na zvláštní jízdy s motorovou lokomotivou „Bertou“ do Hluboček a lokomotivou „Pilštyk“ do Prostějova.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V prostorách depozitáře ČD Muzea v Olomouci budou v sobotu 11. září připravené komentované prohlídky, přehlídka nostalgických vozidel na točně a moderovaný doprovodný program. Do Olomouce přijel první vlak před 180 lety, a to od Přerova po Severní dráze císaře Ferdinanda v roce 1841.

Jízdní řády historických vlaků najdete v tabulce pod článkem.

Proogram Regionálního dne v Olomouci

  • 09:00 hodin – otevření areálu depozitáře ČD Muzea,
  • 10:00 hodin – oficiální zahájení akce,
  • 10:30 hodin – první prezentace nostalgických vozidel na točně,
  • 12:00 hodin – první komentovaná prohlídka prostorů depozitáře,
  • 14:00 hodin – druhá komentovaná prohlídka prostorů depozitáře,
  • 15:30 hodin – druhá prezentace nostalgických vozidel na točně,
  • 17:00 hodin – oficiální ukončení akce.

Motorový vlak Věžák