Vandal řádil na autobusovém nádraží ve Zlíně. Rozkopal koše a napadal kolemjdoucího

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Značné problémy s kontrolou vlastního chování prokázal dvaadvacetiletý mladík ze Zlína uplynulý pátek na autobusovém nádraží. Pod vlivem alkoholu a drog si nejdřív vybil vztek na odpadkových koších, poté se rozhodl napadnout kolemjdoucího. Dnes o tom informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Čtyřicet minut po půlnoci přijalo operační středisko městské policie oznámení, že se na nádraží nachází agresivní muž, který hlasitě křičí a vyvrací koše. Zatímco na místo mířila hlídka, strážníci na městských kamerách zaznamenali incident mezi dvěma muži, kdy jeden kopal do druhého.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci na místě zjistili, že jeden z mužů je cizinec, což byl také důvod, proč na něj místní mladík útočil. „Ten se nehodlal zklidnit ani přes přítomnost strážníků, a když se pokusil muže opět napadnout, muselo mu být v útoku zabráněno za použití donucovacích prostředků. Teprve poté byla zjištěna jeho totožnost a pohnutka k protiprávnímu jednání, kterou mělo být silné rozčílení v důsledku chování jeho přítelkyně,“ vylíčil Pavel Janík.

Jelikož se mladý muž nedokázal ovládat, putoval po lékařském vyšetření na kroměřížskou záchytku. „Podezření z přestupků proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a majetku bude mít nyní dohru před správním orgánem, kde se bude rozhodovat také ve věci náhrady způsobené škody,“ dodal Pavel Janík.

Foto: MP Zlín