Vůbec poprvé můžete nahlédnout k producentům výrobků se značkou JESENÍKY originální produkt

Prodejna Via Delicia v Zábřeze

JESENÍKY – Zajímá vás, jak se vyrábí certifikované produkty se značkou JESENÍKY originální produkt? Žádný problém, Den otevřených dílen, farem a výroben první PORTA APERTA vám to umožní. V rámci celostátní akce se otevřou brány téměř sedmdesáti řemeslných dílen, zemědělských farem a výroben potravin či nápojů, které spojuje to, že v nich vyráběné produkty byly oceněny některou z regionálních značek kvality.

Chybět nebudou ani Jeseníky, kde se návštěvníci mohou podívat do šesti provozoven, a to v sobotu 25. září. „Vedle jedinečné možnosti poznat, kde a jak certifikované produkty vznikají, a setkat se s jejich tvůrci, bude na řadě míst možné vlastnoručně si vyzkoušet výrobu a podle charakteru produkce budou připravené i ochutnávky či doprovodné programy pro děti i dospělé,“ uvedla Tereza Zatřepálková z Asociace regionálních značek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Mapu a seznam míst, která bude možné v rámci prvního ročníku PORTY APERTY navštívit, spolu s popisem nabídky a odkazy na další informace najdete ZDE. V Olomouckém kraji se otevřou brány na Hané a v Jeseníkách. Na Hané návštěvníky přivítá Doubravský dvůr u Červenky a keramická dílna ve Šternberku. V Jeseníkách bude na výběr mezi lahůdkami ve skle Via Delicia v Zábřeze, pivem z Kolštejna nebo z Losin, pálenkami a likéry z Maršíkova a sýry z Brníčka. Otevře se také farma v obci Stránské, které nese regionální značku pro výrobky z ovčího rouna. „Kromě exkurze do výrobních prostor čeká na návštěvníky i možnost vlastnoručního vyzkoušení výrobních postupů, dílna pro děti, a také si mohou návštěvníci projít Pastýřovu naučnou stezku. Zdejší farma nabídne také komentované prohlídky a kontakt s ovcemi, koňmi a krávami,“ popsala podrobněji koordinátorka značky JESENÍKY originální produkt® Barbora Haušková.

Akci pořádá Asociace regionálních značek, která už patnáct let zviditelňuje kvalitní regionální výrobky, služby a zážitky. Aktuálně sdružuje tři desítky regionů po celé České republice, v nichž je certifikováno přes tisíc kvalitních místních produktů. Certifikát regionální značky garantuje místní původ a kvalitu řemeslného výrobku či potravin a přírodních produktů, služeb v cestovním ruchu a zážitků.