Vyráběli pervitin, kde je napadlo, dokonce i v kempu kde byl dětský tábor

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Toto pondělí zadržela policejní zásahová jednotka dva muže, kteří na různých místech Jičínska a Semilska vyráběli drogy. Pervitin měl být nejen pro jejich potřebu, ale také pro prodej. Chtěli si zřejmě pořádně vydělat, místo toho si chvíli posedí za mřížemi.

„Několik měsíců jičínští vyšetřovatelé intenzivně pracovali na získání potřebných důkazů v rámci případu drogové kriminality, aby na jejím konci mohli obvinit 2 muže z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ říká policejní mluvčí Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muži ve věku 30 a 31 let drogy vyráběli jak v garáži, tak v lese, na louce a dalších jiných místech. K výrobě pervitinu nelenili použít také rekreační kemp nedaleko Jičína, kde v tu dobu probíhaly dětské tábory. Z policejního vyšetřovaní vyšlo najevo, že v první polovině tohoto roku opakovaně vyráběli pervitin z volně prodejných léků, v některých případech přivezených i z Polska. Ale jenom výroba drog jim nestačila, také se dopouštěli na Jičínsku majetkové trestné činnosti.

Třicetiletý muž je policistům velmi dobře známý recidivista, který už byl v minulosti za drogovou a majetkovou trestnou činnost odsouzen. Z těchto důvodů byla na muže dnes z rozhodnutí Okresního soudu v Jičíně uvalena vazba, v ní čeká na svůj další osud. Pokud mu bude prokázána vina, tak mu hrozí pobyt za mřížemi až na 10 let. Jednatřicetiletému muži hrozí až 5 let v chládku.