Během prázdnin zemřeli na silnicích Vysočiny čtyři lidé. Za nehody mohla nejčastěji nesprávná jízda a vysoká rychlost

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

KRAJ VYSOČINA – Od začátku července do konce srpna vyšetřovali policisté v kraji 878 dopravních nehod. Došlo při nich ke čtyřem úmrtím a čtrnácti těžkým zraněním. Ve srovnání s loňským rokem je to výrazný pokles.

Bezprostředně při nehodě zemřeli 3 lidé, jeden člověk zemřel na následky zranění v nemocnici. Vloni to bylo ve stejném období 13 lidí. Celkem 14 osob bylo při dopravních nehodách těžce zraněno, což je o 13 méně než vloni. Dalších 264 lidí se letos o prázdninách zranilo lehce.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod patřil nesprávný způsob jízdy (340 nehod), dále nepřiměřená rychlost (85 nehod), nedání přednosti v jízdě (63 nehod), ale i nedodržení bezpečnostní vzdálenosti a předjíždění. Celých 40 procent nehod nezavinili sami řidiči, příčinou byly nejčastěji srážky se zvěří. „V 37 případech policisté při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že některý z účastníků byl pod vlivem alkoholu. Jeden řidič byl v době nehody pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ uvedl koordinátor prevence kriminality Martin Hron.

Motorkáři byli účastníky 52 nehod, cyklisté 42 nehod, chodci pak 9 nehod. Pouze jeden motocyklista si před jízdou dopřál alkohol, na rozdíl od 9 zadržených opilých cyklistů. „Právě cyklisté spolu s chodci patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, proto se v nacházejícím období budeme věnovat v rámci běžného výkonu služby i při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích jejich kontrolám,“ dodal Martin Hron.