Lodě, cyklojízda, ale i branný závod či retrojízdy. Jihlava se příští týden zapojí do Evropského týdne mobility

JIHLAVA – Evropský týden mobility, který se uskuteční ve dnech 16. – 22. září, přinese do Jihlavy spoustu zajímavých sportovních aktivit. V rámci retrojízd bude příští neděli doprava ve městě zdarma.

Letošní ročník Evropského týdne mobility bude zaměřen na zdravý životní styl a pohyb. Vyzkoušet své dovednosti bude možné při branném závodě ve čtvrtek 16. září. „Trasa o délce cca 4 km povede lesoparkem Heulos, zoologickou zahradou i letním kinem. V areálu OC Březinky, kde bude start i cíl, bude připravena lehčí obdoba překážkového závodu Sparťan,“ uvedl zástupce ředitele Střední školy a Vyšší odborné školy Trivis Karel Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Opět bude možné cestovat MHD zdarma, a to v neděli 19. září, kdy se do města znovu vydají retro trolejbusy a autobusy.

Ve středu 22. září proběhne na Masarykově náměstí tradiční Jihlavský den zdraví, v rámci kterého bude možné odevzdat nepotřebná jízdní kola či brýle a podpořit tak sbírky „Kola pro Afriku“ a „Brýle pro Afriku“. Kromě těchto akcí nabídne týden mobility Jihlavanům i lodě, cyklojízdu, cvičení pro seniory nebo nordic walking.