Ludmily si dají dostaveníčko v Lipníku, vzpomenou slavnou světici

LIPNÍK N. BEČVOU – Netradiční setkání jmenovkyň svaté Ludmily, coby babičky knížete svatého Václava, bude v Lipníku nad Bečvou. V Meditační zahradě jsou vítané všechny Ludmily, Lidušky a Lídy, a nejen ty.

V roce 2021 si připomínáme 1100 let od zavraždění svaté Ludmily. V neděli 19. září 2021 pořádá Okrašlovací spolek Lípa ve spolupráci s městem Lipník nad Bečvou akci Setkání Ludmil v Meditační zahradě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedná se o přátelské setkání nejen Ludmil, kde si připomeneme památku patronky české země, jejíž odkaz jako ženy a vychovatelky v rodině přetrvává po staletí. Těšit se můžete na cimbálovou muziku Okybača a doprovodný program pro děti s rytířskou tématikou.

Slavnost bude zahájena 19. září v 9:30 hodin v kostele sv. Jakuba Většího mší svatou a poté bude následovat program v Meditační zahradě. Součástí programu je také panelová výstava Kněžna svatá Ludmila 1100 let.