Na plzeňském dětském hřišti se zřítil nový herní prvek

Zdroj: Městský obvod Plzeň 1

PLZEŇ – Ve vnitrobloku Krašovská, kde v roce 2019 započala kompletní revitalizace, která skončila na konci letošních prázdnin, se na zdejším hřišti zřítil k zemi jeden z herních prvků pro teenagery.

Místo ve čtvrtek odpoledne hlídala městská policie a dozor poté zabezpečila soukromá bezpečnostní služba. „Důležité je, že se nikomu nic nestalo,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. Příčiny pádu konstrukce se nyní zjišťují. „Policie nás upozornila, okamžitě jsme se dostavili na místo. To jsme zajistili a zkontaktovali jsme experta, který nám každoročně dělá revize herních prvků na dětských hřištích, aby se k tomu vyjádřil,“ dále řekla Řežábová, která si hřiště prohlédla spolu s místostarostou Jiřím Uhlíkem.

Vedení obvodu také zkontaktovalo firmu, která hřiště zhotovila. „Prostor si převzali za účelem jeho zabezpečení a následné demontáže, odvozu a uložení konstrukce ve vlastních prostorách. Prvky dětského hřiště budou na náklady zhotovitele podrobeny odbornému zkoumání, aby byla zjištěna příčina poškození a pádu konstrukce,“ vysvětlila Řežábová s tím, že zhotovitel přislíbil, že bude obvod informovat o demontáži i zabezpečení místa.

Kromě rozsáhlých parkových úprav v této lokalitě byla vytvořena řada herních prvků pro děti i teenagery, multifunkční sportoviště s umělým povrchem, cvičební soustavy pro seniory, psí hřiště a také kavárna s posezením.