Počty pozitivně testovaných začínají mírně narůstat i ve Zlínském kraji

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Trend nárůstu počtu pozitivně testovaných osob na covid-19 je patrný i ve Zlínském kraji. Stále se však jedná jen o jednotky či desítky nových případů denně. Hejtmanství vyzývá, aby lidé situaci nepodcenili a nechali se preventivně očkovat.

Aktuálně je ve Zlínském kraji 139 nemocných, přičemž nejvyšší nárůst zaznamenal zlínský okres. V nemocnicích je nyní hospitalizováno 10 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hejtman žádá obyvatele kraje, aby se dali očkovat. Ukončenou vakcinaci má v regionu zatím necelých 298 tisíc osob. „Aktuálně máme naočkovaných necelých 53 procent obyvatel Zlínského kraje. To je málo k tomu, abychom mohli být klidní. Lidé by si konečně měli uvědomit, že jde o jejich zdraví a očkování je může ochránit před vážným průběhem onemocnění. Z nemocnic po celé republice přichází informace, že hospitalizovaní s těžkým průběhem covidu jsou z drtivé většiny neočkovaní,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Možnost nechat se naočkovat mají lidé v 11 centrech v kraji, 9 z nich přijímá zájemce i bez předchozí registrace. V terénu navíc působí mobilní zdravotnické týmy, které zajíždějí do nejméně proočkovaných oblastí.

„Očkování a dodržování hygienických opatření je způsob, jak předejít komplikacím a zatížení nemocnic. Vždyť i historie dokazuje, že očkování pomohlo vymýtit řadu nemocí, například dětskou obrnu, záškrt. I proti covidu-19 můžeme bojovat vakcinací. Stačí toho využít a nechat se očkovat,“ vyzval Radim Holiš.